Rovarcsapda fénycsövek, ragadólapok
Speciális fényforrás nélkül elektromos rovarcsapda hatékonyan nem működhet. Jellemzően kéken és zölden világítanak, emiatt az átlagos fényforrásoknál eredményesebben csalogatják a rovarokat.
Kérdése van? H-P: 8-16h +3672782765
Speciális fényforrás nélkül elektromos rovarcsapda hatékonyan nem működhet. Jellemzően kéken és zölden világítanak, emiatt az átlagos fényforrásoknál eredményesebben csalogatják a rovarokat.
Ezen speciális célra tervezett fényforrások nélkül a rovarcsapdák hatékony működése lehetetlen. Ezen fénycsövek az emberi szem számára kék és zöld színként érzékelt hullámhosszon világítanak és ennél fogva egy átlagos fényforrásnál eredményesebben csalogatják magukhoz a rovarokat. A rovarok szemei ugyanis jellemzően ezen két hullámhosszra a legérzékenyebbek.
A fénycső olyan argongáz-higanygőz keverékkel töltött, aránylag kis feszültségről működő kisülőcső, amelynél a gázkisülést használják fel fénykeltésre. A fénycső minden esetben fűtőszálat, azaz izzószálat tartalmaz. A látható fény azáltal jön létre, hogy a fénycső izzószálai közötti gázkisülés UV-sugárzása a fénycső belsejében lévő fényport gerjeszti, mely ennek hatására látható fényt sugároz. A fénycső színe a fénypor összetételétől függ.
Az UV-fénycső ugyanazon az elven készül, mint a legtöbb fénycső. A különbség a fluoreszkáló rétegben van, amely a rövidhullámú ultraibolya sugárzást hosszúhullámú sugárzássá alakítja át.
Tudta Ön, hogy az UV-A sugarak számunkra láthatatlanok, mert 315-400 nm-es tartományba tartoznak?
Viszont a repülő rovarokat ebbe a tartományba tartozó sugarak vonzzák a leginkább. Lényegében mi ezt a fényt nem is látjuk! A 368 nm hullámhosszúságú UV fény az emberi szem számára kék színű.
Az izzók használata során folyamatosan csökken azok teljesítménye, rovarbevonzó képessége. Az izzók körülbelül 5 000 – 8 000 órás használat után UV sugarak helyett – fehér fényt – bocsátanak ki, tehát kiégnek. Az izzókat használattól függően így 1-3 évente cserélni kell!
Kialakításukat tekintve a hagyományos fénycsövekhez hasonló alakú (egyenes, kör, hajlított, kompakt) és típusú fénycső létezik, melyek 350, 368, 350/540 nm hullámhosszúságú fényt bocsátanak ki. Ezek alapján lehetséges csoportosítási szempont a forma és hogy a kibocsátott fény legnagyobb része milyen hullámhosszúságú.
A fénycsövek között megkülönböztetünk alakjuk szerint:
Zöld fénycsövek, melyek zölden világító rovarcsapda fénycsövek. Az 540 nm csúcsértékű zöld izzók széles körben elterjedtek a piacon. Azonban ezekről a zölden világító izzókról megállapították, hogy a legtöbb közönséges rovarfajjal szemben kevésbé hatékonyak, így a 350-368 nm hullámhosszúságú kék izzók az elterjedtebbek.
A legtöbb közönséges rovarfaj, mint például a házi légy (Musca Domestica) szeme a 368 nm-es tartomány körül érzékeli a fényt. (Az emberi szem számára kék színű.)
Léteznek viszont olyan rovarfajok is, melyek az 540 nm hullámhosszúságú körüli fényt is képesek érzékelni. A zölden világító fénycsövek nem azonosak a Synergetic izzókkal, melyek a leghatékonyabb rovarcsapda fénycsövek.
Törhetetlen, avagy szilánkmentes rovarcsapda fénycsövek.
A szilánkmentes izzócsöveket úgy fejlesztették ki, hogy a hagyományos csövekkel szemben törés esetén ne törjenek apró darabokra. Ezen szilánkmentes izzók esetében az izzó csövéhez fluoros polimert használnak. A fluoros polimer alkalmazásának 5 fontos jellemzője, előnye van:
Szilánkmentes rovarcsapda fénycsövek használata ajánlott HACCP szerint működő területeken. (Csomagolatlan élelmiszerek feldolgozásánál, előállításánál, raktározásánál, értékesítésénél.)
Synergetic fénycsövek, melyek ugyan látszólag zölden világítanak, mégis eltérnek az átlagos zöld izzóktól. A Synergetic izzók ugyanis két különböző hullámhosszon (350 nm, 540 nm) bocsátanak ki fényt egy időben.
A kétféle hullámhosszú UV fénnyel működő Synergetic izzókról megállapították, hogy a rovarfajok szélesebb körét képesek vonzani. A Synergetic izzók így a piacon kapható leghatékonyabb és legértékesebb rovarcsapda fénycsövek. Synergetic izzók találhatók a leghatékonyabb, és legjobb rovarcsapdákban is, mint például a ragadólappal kombinált EDGE rovarcsapda.
Nem utolsó szempont az sem, hogy a Synergetic fénycsövek 40%-al hatékonyabbak a “sima” rovarcsapda fénycsöveknél!
A PlusLamp fénycsövek ár-érték arányban verhetetlenek. Széles választékban érhetőek el, 368 nm-es kék fényt bocsátanak ki. Elérhetőek szilánkbiztos verzióban is.
Végül mindenképp említést érdemelnek a ragadólapok, hiszen tökéletes kiegészítői a rovarcsapdáknak.
Az általunk forgalmazott, ragadólapot is használó rovarcsapdához szükséges ragadólapok természetes alapanyagokat tartalmaznak és csalogató hatású Glupac® feromonnal vannak átitatva. Csalogatnak és biztos ragadást biztosítanak.
A feromon mellett a rovarvonzó hatást fokozza a ragadólap mintázata is, mely kontrasztos felülete leszállásra készteti a rovart.
Szín alapján megkülönböztetünk fehér, fekete, sárga ragadólapokat. (Fehéret pl. a Satalite, Flypod rovarcsapdákhoz, sárgát például az Aura, Luralite, Nectar rovarcsapdához, feketét pedig a HyGenie, IND35, Halo, Edge rovarcsapdához használhatunk).
A ragadólapok fajtáját tekintve lehetnek papír, vagy műanyag alapúak. A műanyagra nincs hatással a pára, ezért nedves környezetben ennek használata célszerűbb.
A ragadólapok jellemzői közé sorolhatóak még, hogy a rajta lévő ragasztó ellenáll az UV-fénynek, nem szárad ki hamar. A ragasztás a teljes felületen egyenletes és elegendő mennyiségű ahhoz, hogy a rovar biztosan beleragadjon. Lakkozott alapanyagának hála csökkenti a felszívódást, „száraz” ragasztóformulája miatt a fénycső melege nem olvasztja meg.
Reméljük, hogy az itt leírtak, valamint az áruházunkban található termékleírások segítséget adnak a megfelelő termékek megtalálásához.
Forduljanak hozzánk bizalommal, ha bármi megválaszolatlan kérdésük maradt.